WebFleet TomTom & EchoTrack & GPS sledování

TomTom WebFleet

Když jsou vaši pracovníci neustále na cestách, může být obtížené udržet kontrolu nad každodenními operacemi. Společnost TomTom tento problém vyřešila pomocí aplikace WEBFLEET, online aplikace, která vám umožňuje spravovat vozový park, 24 hodin denně, z kteréhokoli počítače. Nemusíte instalovat žádný software. Stačí aplikaci WEBFLEET otevřít ve webovém prohlížeči a můžete spravovat všechny činnosti v terénu z pohodlí své kanceláře. Jednoduše použitelné Díky intuitivnímu rozhraní, jasné struktuře a logicky seskupeným funkcím je aplikace WEBFLEET velmi jednoduše použitelná. Můžete přiřadit ikony různým typům vozidel a získat přehled o různých skupinách vozidel. Poloha každého vozidla se automaticky aktualizuje na mapě. A protože je služba WEBFLEET předplacenou službou, všechny mapy a vylepšení získáte v okamžiku, kdy je potřebujete.

Chápeme, že ke své aplikaci pro správu vozového parku potřebujete spolehlivý nonstop přístup a neustálé úplné zabezpečení. Můžete být klidní. Služba WEBFLEET vykazuje vynikající statistiku provozuschopnosti a lze k ní přistupovat pouze prostřednictvím zabezpečeného online účtu pomocí vašeho osobního uživatelského jména a hesla. Proto službě WEBFLEET důvěřuje více než 32.000 firemních zákazníků spravujících přes 450.000 vozidel na celém světě.

Díky službě WEBFLEET máte vše, co potřebujete pro správu užitkových vozidel, přímo na dosah ruky. Můžete sledovat reakční dobu a poměry doby řízení/volnoběhu, získat hlášení o efektivitě za poslední čtvrtletí, posílat textové zprávy nebo změnit trasu řidiče, a to vše stisknutím několika kláves. A protože se jedná o webovou aplikaci, nemusíte si navíc dělat starosti s interními náklady na IT.EchoTrack

Dodáváme a montujeme sledovací systém Echotrack. Jednotka komunikuje prostřednictvím GPRS dat a GSM signálu. Sleduje provoz vozu, okamžitou polohu, stav a popř. i únik provozních kapalin atd. EchoTrack umožní dispečerům:

- přehled o aktuálním stavu vozidel
- zpětné vyhodnocení ujeté trasy
- vygenerovaní automatické knihy jízd včetně přesné kilometráže
- rozbor průběhu spotřeby paliva, okamžité rychlostí, chodu chlazení a dalších provozních parametrů
- přesnou detekci přechodu státní hranice a hranic jiných evropských zemí
- souhrnné analýzy vozového parku = sledování servisních intervalů, analýza prostojů vozidla, společných zastávek…
- předávání pokynů řidiči a jejich vytištění na tiskárně
- příjem faxů z klasického faxového přístroje řidičem
- připojení dalších periferií (hands-free, čtečka čárových kódů, komunikační terminál)
- nastavit území pro povolený pohyb vozidla a vyhlásit alarm při každém narušení (např. vyjetí do zahraničí, odklon od stanovené trasy apod.)
- k jednotce EchoTrack je dále možno připojit otřesové, náklonové, či prostorové čidlo a použít ji k ochraně vozidla proti odcizení

Ukázky instalací:

4.4.2019 Montáž systému EchoTrack v Mercedes Z545 2018

19.3.2019 Montáž systému EchoTrack v Mercedes Z545 2018

8.2.2019 Montáž systému EchoTrack v Mercedes Z545 2018

16.8.2016 Instalace systému EchoTrack do kamiónu Mercedes 2541 2008

29.7.2016 Výměna vadné jednotky systému EchoTrack do kamiónu Mercedes 2541 2008

16.7.2015 Výměna vadné jednotky EchoTrack v Mercedes Benz 2541 Actros 2008

5.6.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamiónu Mercedes 2541 2008

22.5.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamiónu Mercedes 2541 2008

9.5.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamiónu Mercedes 2541 2008

24.4.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamiónu Mercedes 2541 2008

11.4.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamiónu Mercedes 2541 2008

3.4.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamionu Volvo FH12 2008

28.3.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamiónu Mercedes 2541 2008

16.3.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamiónu Mercedes 2541 2008

5.3.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamiónu Mercedes 2541 Actros 2008

28.2.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamiónu Mercedes 2541 Actros 2008

19.2.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamiónu Mercedes 2541 Actros

12.2.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamionu Volvo FH12 2008

2.2.2015 Instalace sledovacího systému EchoTrack do kamionu Mercedes-Benz 2541 Actros 2008

GPS sledování

Pokud se rozhodnete využívat službu Sledování vozidel, pak za měsíční poplatek 200 - 500 Kč podle vybraného tarifu získáte dokonalý přehled o aktuální poloze a historii pohybu a stavu Vašich vozidel:

 • odkudkoliv, kde je možné se připojit k internetu
 • odkudkoliv, kde je signál GSM/GPRS
 • za nízkých počátečních i provozních nákladů

Díky získaným informacím budete moci:

 • snížit náklady správy vozidlového parku o 20% i více
 • snadno vytvářet elektronickou knihu jízd
 • lépe kontrolovat pohyb aut, včetně jejich identifikace
 • snadno rozlišovat soukromé jízdy od služebních

Cena:

 • sledovací zařízení v průměru 9.508 Kč vč DPH (6 - 18.000 Kč podle vozu, běžné značky okolo 10.000 Kč)
 • aktivace 3.570 Kč vč DPH
 • instalace 2.380 Kč vč DPH
 • Výše uvedená cena je pořizovací, další náklady jsou měsíční v rozmezí 200 – 500 Kč dle vybraného tarifu na jedno registrované vozidlo.

Jak služba funguje
Po instalaci vozidlové sady do Vašeho vozu, je vozidlo schopno přijímat data o poloze ze systému GPS. Poloha vozu, spolu s informacemi o rychlosti, čase, teplotě, odemčení/zamčení zapalování, řidiči a dalších stavech připojených vstupů, je zasílána GSM/GPRS přenosem na centrální server. Informace jsou následně archivovány a poskytovány uživatelům sledování. Uživatelé si mohou, díky webové aplikaci, prohlížet a editovat data z kteréhokoliv PC, tabletu, mobilu připojeného k internetu. Informaci o okamžité poloze vozidel mohou navíc získat ze svého vlastního mobilního zařízení (mobilní telefon, MDA, PDA). Uskutečněné jízdy lze snadno exportovat do elektronické knihy jízd. Připojením notebooku nebo PDA s navigačním softwarem ke komunikační jednotce získá řidič pohodlnou navigaci, která zcela vyhovuje platným dopravním předpisům.

Co potřebujete, abyste mohli službu On-line sledování využívat? Zvolíte si tarif, odpovídající Vašim požadavkům a další parametry.

 • Tarif OPTIMUM je určen zejména fyzickým osobám
 • Tarif REAL firemním vozidlům
 • Tarif SUPERREAL vozidlům firem s vlastním dispečinkem

On-line sledování OPTIMUM jednotka odesílá při jízdě zprávy o poloze a stavy připojených vstupů v intervalu cca 15 minut. Délka intervalu je závislá na dostupnosti signálů GPS a GPRS. V případě nedostupnosti signálu GPRS jsou zprávy ukládány do vnitřní paměti a odeslány až po získání signálu GPRS. Kapacita paměti vystačuje pro archivaci cca 20.000 zpráv. Záznam jednotlivých poloh vozu je generován v závislosti na rychlosti, změně směru jízdy a čase.

On-line sledování REAL jednotka odesílá při jízdě zprávy o poloze a stavy připojených vstupů v intervalu cca 1 minuty. Délka intervalu je závislá na dostupnosti signálů GPS a GPRS. V případě nedostupnosti signálu GPRS jsou zprávy ukládány do vnitřní paměti a odeslány až po získání signálu GPRS. Kapacita paměti vystačuje pro archivaci cca 20.000 zpráv. Záznam jednotlivých poloh vozu je generován v závislosti na rychlosti, změně směru jízdy a čase.

On-line sledování SUPERREAL jednotka odesílá při jízdě zprávy o poloze a stavy připojených vstupů v intervalu cca 20 sekund. Zasílání zpráv je závislé na dostupnosti signálů GPS a GPRS. V případě nedostupnosti signálu GPRS není poloha vozidla zaznamenána. Dále Vám bude do vozidel instalována vozidlová sada SLEDOVÁNÍ. Po otestování funkčnosti je Vaše vozidlo schopno odesílat data do Technologického centra systému On-line sledování.


Abyste mohli využívat služby On-line sledování, je nutné mít PC připojené k internetové síti, a to s dostatečnou přenosovou kapacitou. Minimální kapacita je 128 kb/s, u pomalejších připojení může načítání dat trvat delší dobu, ale je možné službu využívat. Pro získání informací o vozidlech na mobilní telefony je nutné nahrát do Vašich mobilních přístrojů freeware aplikaci. Na ve Smlouvě zadanou, e-mailovou adresu obdržíte přístupové kódy. Přihlašovací jméno a heslo doporučujeme po vstupu do sekce On-line sledování změnit. Postup změny naleznete v Manuálu aplikace.

Poskytování služby On-line sledování v zahraničí
Službu On-line sledování nelze, vzhledem k vysokým finančním nákladům, v současnosti provozovat v zahraničí v plném rozsahu. Jednotlivé zprávy jsou po opuštění území pokrytého příslušným mobilním operátorem (výjezdu do zahraničí) ukládány do vnitřní paměti. Po návratu ze zahraničí jsou zprávy odeslány do Technologického Centra a jsou přístupné uživatelům. Jednorázovou informaci o poloze a stavu vozidla, popřípadě informaci o změně stavu vstupů lze získat kombinací aktivní služby ROAMING SMS a aktivních doplňkových služeb DOTAZ, resp. SERVIS SMS.

NABÍDKA TESTOVACÍHO PROVOZU
Jsme schopni Vám dodat testovací sadu, pomocí které si můžete po dobu 1 měsíce vyzkoušet funkčnost systému na Vašich vozidlech, a to bez nutnosti instalace (zásahu) do vozidla. Testovací provoz nabízíme bez jakýchkoliv poplatků.

Nabízíme Vám výběr ze 3 možností pořízení:

 • Varianta A = nákup zařízení
 • Varianta B = splátkový prodej
 • Varianta C = pronájem zařízení

Pořízení jednotek za T-Mobile body
Nově si můžete pořídit komunikační jednotky za body v rámci T-Mobile Bonus programu.

TOPlist